Krónika 2015-2016

A 2015-2016-os események dióhéjban:

Csíkszentdomokos - Fatemplom

Magyarország Miniszterelnökségének Nemzetpolitikai Államtitkársága és  a csíkszentdomokosi Márton Áron Múzeum  társadalomtudományi tábort  hirdetett augusztus 23-26 között.

KMRKT

2016. július 3-6. között részt vettük a Kárpát-medencei Református Középiskolák Találkozóján Tatán.

Jurta napok

2016. május - A 2016-os tanévben immár második alkalommal szerveztük meg a magyar történelemmel, hagyományokkal, honfoglalás korabeli szokásokkal, fegyverekkel foglalkozó alkalmunkat.

Ballagás

2016. május 13-án a végzős diákjaink végső búcsút vettek iskolánktól.

Emléknap

2016. április 12.
Felvidékről kitelepített magyarok emléknapján a budapesti Országházban iskolánkat két diáklány: Kiss Orsolya és Bohák Emese képviselte.

Költészet Napja

2016. április 11-én, a magyar költészet napjáról is megemlékeztünk.

Március 15

2016. március 15.
Hagyományainkhoz híven a 2016-os esztendőben is megemlékeztünk a nemzeti ünnepünkről, az 1848/1849-es forradalomról és szabadságharcról.

Játékdélután

2016. február 4-én hagyományteremtő szándékkal ismét a játéké volt a főszerep gimnáziumunkban.

Magyar Kultúra Napja

2016. január 31-én a Csemadok Lévai Alapszervezete szervezésében került megrendezésre a zsinagógában a Magyar Kultúra napja Léván.

Szülői bál

2016. január 29-én került megrendezésre Nagysallóban a hagyományos iskolai bálunk.

Jókai Anna látogatása

2016. január 21-én Jókai Anna, kétszeres Kossuth-díjas írónő volt iskolánk vendége.

Karácsonyi műsor

2015. december 22-én iskolánkban is karácsonyra készülődtünk. A hagyományos karácsonyi műsort református istentisztelettel kezdtük.

Advent

Advent negyedik vasárnapján a lévai főtéren megrendezett karácsonyi vásáron szerepelt gimnáziumunk Gaudium énekegyüttese és szavalóink.

Kirándulás Budapest

2015. december 16-án az iskolánk Budapestre kirándult. A nap során délelőtt először a Magyarság Házába mentünk, ahol a Mi, magyarok című kiállítást tekintettük meg, majd a Budai várban megnéztük a Csontváry kiállítást is.