Czeglédi Péter Református Gimnázium
„Töviseken át a rózsákhoz”

 

Felvidéki Séták

(2016. október 14-16.) 2016. őszén a Rákóczi Szövetség immáron XX. alkalommal hirdette meg a Felvidéki Séták nevet viselő programját, melynek célja a felvidéki magyar vonatkozású kulturális és történelmi emlékhelyeinek felkeresése és megismerése.

 

Felvidéki Séták

Gimnáziumunk az idei évben is meghívást kapott a részvételre, melyen a tanulóink Liska Zsanett tanárnő vezetésével vettek részt. Az iskolát Kevély Klári, Kováč René, Tóth Máté, Sál Attila diákok képviselték.

A séta első napján Beckó várát vették be a résztvevők, majd az úti cél Hámoros és Trencsén voltak. A második nap programjai között Zsolna, Sztecsény vára és Kossuth domb szerepelt, míg kirándulás a harmadik napon Selmecbányán ért véget. A diákjaink rengeteg élménnyel, de legfőképp sok új baráttal gazdagodva tértek haza a 3 napos történelmi kirándulásról.
[Képgaléria]