Czeglédi Péter Református Gimnázium
„Töviseken át a rózsákhoz”

 

tudtech 03 tnIskolánkban november 9-én a Tudomány és technika napját ünnepeltük.

 

tudtech 17 tnA délelőtt a gimnáziumunk diákjai készültek látványos kémiai és fizikai kísérletekkel. A diákkísérletek után időutazáson is részt vehettünk, ahol Einstein, Newton és Thalész cseréltek eszmét a tudományról. A délelőtt ezután Dr. Róka András, az ELTE professzorának előadásával folytatódott, aki a szférák harca című előadását hozta el az iskolánkba látogató alapiskolásoknak és iskolánk növendékeinek. Az előadás során a kémia és a fizika varázslatos, izgalmas és rejtelmes világába kalauzolta el a diáksereget.
Ezt követően az alapiskolás vendégeink játékkal tölthettek el izgalmas perceket, majd a nap Liska Zsanett tanárnő kísérleteivel zárult, aki a fizika érdekes világába vezetett be minket.
Köszönet a közreműködésért tanulóinknak, Szigeti Valéria és Liska Zsanett tanárnőknek.

Képgaléria...