bibliaolvaso 01 tnA reformáció születésének 500. évfordulója alkalmából 2017 a reformáció éve.

Az emlékév megnyitó rendezvényére január 31-én került sor, melyhez kapcsolódva a Debreceni Református Kollégium a Kárpát-medence református iskoláiban bibliaolvasó napot hirdetett. A mozgalomba bekapcsolódott a gimnáziumunk is.

bibliaolvaso 12 tnA kezdeményezéshez a Kárpát-medencében található közel 100 református iskolából 76 iskola közel 10 000 diákja csatlakozott.

Iskolánkban 10 órakor az áhítati teremben gyűltek össze a tanulók és tanárok. A diákok a felolvasás elején rövid összefoglaló előadást hallgattak meg a reformáció születéséről, történetéről, amelyet Kiss Beáta, az intézmény igazgatónője tartott. Az előadás után először az ószövetségi igeszakaszokat olvasták fel a diákok egymást váltva, majd a Jelenések könyvéből és a Zsoltárok könyvéből igeszakaszokat olvastak a gimnazisták.

Képgaléria...