Czeglédi Péter Református Gimnázium
„Töviseken át a rózsákhoz”

 

kollegium 005 tn2018. április 29-én került sor gimnázimunk kollégiumának átadására.

 

 

Az ünnepség hálaadó istentisztelettel vette kezdetét a lévai református templomban. Az ünneplő gyülekezetet Nt. Kassai Tímea köszöntötte, őt követten T. Kassai Gyula esperes köszöntője. Kiss Beáta, gimnázimunk igazgatónője beszédében elmondta, hogy gimnázimunk több évtízedes álma vált valóra a kollégium felépítésével, s a jövőben olyan szakkollégiummal rendelkezhet a iskolánk, mely erősíti diákjainkban a keresztnyén magyar öntudatatot. A köszöntéseket Andruska Csilla, a református egyházközség gondnoka valamint Vitézné Deák Katalin, a Bethlen Gábor Alap igazgatója és Kiss Balázs folytatta. Azt követően pedig az ünneplő gyülekezet átvonult a kollégium épületébe, ahol megtörtént a kollégium menyitását szimbolizáló szalag átvágása, valamint a Forrás Bölcsőde alapkövének letétele.

kollegium 001 tnkollegium 007 tn

[Képgaléria]